googled6113085f993a2a0.html
نام محصول قیمت تعداد قيمت كل حذف
مجموع : 0
راهـنمـایـی : در صورتی که قصد خرید محصولات بیشتری را دارید بر روی گزینه «بازگشت به فروشگاه و افزودن محصول» کلیک کنید تا به فروشگاه برگشته و با کلیک روی گزینه خرید دیگر محصولات آنها را به سبد خرید خود افزوده و سپس خرید خود را نهایی کنید.
در صورتی که قصد خرید تنها همین محصول را دارید ، با کلیک روی «نهایی کردن خرید» خرید خود را مرحله به مرحله تکمیل کنید .
شما 2 كالا در سبد خريد خود داريد

خبر : شکلات تقویت کننده جریان خون به پاها

{{name}}
خبر : شکلات تقویت کننده جریان خون به پاها
كد خبر : 810
تاريخ انتشار خبر : 1393/04/14
پزشکان ایتالیاتی معتقدند آنتی اکسیدان‌های موجود در شکلات تلخ در بهبود وضعیت افرادی که از کاهش جریان خون در پاها رنج می‌برند موثر است.

                      

به گزارش سرویس علمی جام نیوز، پزشکان اظهار داشتند: در این بررسی مشاهده شد شرکت کنندگانی که از مشکلات مرتبط با جریان خون در سرخرگ در ناحیه پاهایشان رنج می بردند پس از مصرف شکلات تلخ توانستند بهتر و مسافت طولانی تری را پیاده روی کنند.

شکلات تلخ منبع غنی از آنتی اکسیدان‌هایی با نام پلی فنول‌هاست. محققان بر این باورند پلی فنول‌ها می‌توانند از طریق زیست شیمیایی‌هایی که تحریک کننده رگ‌هاست، جریان خون به سمت پاها را تقویت کنند.

به گفته محققان، بدن مواد شیمیایی ترشح می‌کند که به طور طبیعی رگ‌های خون را در واکنش به محرک‌های خاص متسع می‌کند و جریان خون به سمت نقاط مختلف بدن را افزایش دهد که برخی از مواد شیمیایی موجود در شکلات تلخ می‌تواند بر روشی که این آنزیم‌ها در بدن سوخت و ساز می‌شوند، تاثیر بگذارد.

در این بررسی 20 فرد 60 تا 78 سال مبتلا به بیماری عروق محیطی که موجب می‌شود رگ‌های انتقال دهنده خون از قلب به پاها و دیگر نقاط بدن باریک شود مورد مطالعه قرار گرفتند. کاهش جریان خون می‌تواند مشکلاتی همچون درد،‌ گرفتگی یا خستگی در پاها و لگن را به هنگام راه رفتن ایجاد کند.

به گزارش ایسنا به نقل از هلث دی نیوز، به گفته محققان ایتالیایی در این مطالعه از این افراد درخواست شد میزان 40 گرم شکلات تلخ درروز مصرف کنند که مشاهده شد این بیماران پس از مصرف شکلات به طور متوسط می توانند 11 درصد بیشتر و مسافت طولانی تری را پیاده روی کنند.

نظرات

شما اولين نفري باشيد كه نظر ارسال مي كند.

فرم ثبت نظر

نام و نام خانوادگی
ایمیل
وبلاگ
نظر و کامنت
كد امنيتي