googled6113085f993a2a0.html
نام محصول قیمت تعداد قيمت كل حذف
مجموع : 0
راهـنمـایـی : در صورتی که قصد خرید محصولات بیشتری را دارید بر روی گزینه «بازگشت به فروشگاه و افزودن محصول» کلیک کنید تا به فروشگاه برگشته و با کلیک روی گزینه خرید دیگر محصولات آنها را به سبد خرید خود افزوده و سپس خرید خود را نهایی کنید.
در صورتی که قصد خرید تنها همین محصول را دارید ، با کلیک روی «نهایی کردن خرید» خرید خود را مرحله به مرحله تکمیل کنید .
شما 2 كالا در سبد خريد خود داريد

خبر : سرنوشت بنزین 400 تومانی کارتها

{{name}}
خبر : سرنوشت بنزین 400 تومانی کارتها
كد خبر : 733
تاريخ انتشار خبر : 1393/04/02
در حالی که پیش بینی می شد مردم با اولویت قراردادن سهمیه بنزین ۴۰۰ تومانی در مصرف سوخت، ۲.۷ میلیارد لیتر بنزین ذخیره شده با سهمیه ۴۰۰ تومانی را تا ابتدای تیرماه مصرف کنند، هنوز بخشی از این سهمیه ها در کارت های سوخت باقی مانده است.

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیوز، حجم بنزین 400 تومانی ذخیره شده در کارت‌های سوخت تا تاریخ 17 فروردین ماه امسال حدود دو میلیارد و 710 میلیون لیتر بود. از ابتدای اردیبهشت ماه با آغاز فاز دوم هدفمندی یارانه ها و تبدیل قیمت سهمیه های 400 تومانی به 700 تومانی، دیگر افزایش حجم سهمیه 400 تومانی در کارت های سوخت نداشتیم.

 

طبق آمار مصرف بنزین کشور، نیمه اول هر ماه، روزانه حدود 70 درصد حجم بنزین مصرفی مربوط به بنزین یارانه ای و حدود 30 درصد مربوط به بنزین نیمه یارانه ای است. نیمه دوم هر ماه به دلیل کاهش ذخیره بنزین یارانه ای در کارت‌های سوخت، مصرف بنزین نیمه یارانه ای افزایش یافته به‌طوری‌که 45 درصد بنزین عرضه شده در روز با نرخ نیمه یارانه ای است.

 

بررسی آمار مصرف بنزین 400 تومانی در ماههای قبل از اردیبهشت امسال نشان می دهد که در نیمه اول هر ماه 675 میلیون لیتر بنزین 400 تومانی و در نیمه دوم هر ماه 480 میلیون لیتر بنزین با این نرخ عرضه می‌شد که در مجموع ماهانه، یک میلیارد و 115 میلیون لیتر بنزین 400 تومانی به فروش می‌‌رسید.


پیش بینی می شد با این روند مصرف و با اولویت دادن مردم به استفاده از سهمیه های ذخیره شده بنزین 400 تومانی در کارت های سوخت، سهمیه بنزین 400 تومانی تا ابتدای تیرماه به صفر برسد اما با آغاز نخستین ماه تابستان، هنوز سهمیه های ذخیره شده بنزین 400 تومانی در کارت های سوخت موجود است.

 

دارندگان سهمیه بنزین 400 تومانی نگران از سوختن یکباره سهمیه های ذخیره شده شان مشتاق اطلاع از برنامه دولت برای سهمیه های بنزین 400 تومانی هستند  خواهان اطلاع رسانی در این زمینه شده اند.

 

از ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور حاکی از این است که دولت تا این لحظه هیچ برنامه ای برای سوزاندن یا تبدیل سهمیه بنزین 400 تومانی ذخیره شده در کارت های سوخت ندارد و سهمیه 400 تومانی سوخت تا اطلاع ثانوی نمی سوزد

نظرات

شما اولين نفري باشيد كه نظر ارسال مي كند.

فرم ثبت نظر

نام و نام خانوادگی
ایمیل
وبلاگ
نظر و کامنت
كد امنيتي