googled6113085f993a2a0.html
نام محصول قیمت تعداد قيمت كل حذف
مجموع : 0
راهـنمـایـی : در صورتی که قصد خرید محصولات بیشتری را دارید بر روی گزینه «بازگشت به فروشگاه و افزودن محصول» کلیک کنید تا به فروشگاه برگشته و با کلیک روی گزینه خرید دیگر محصولات آنها را به سبد خرید خود افزوده و سپس خرید خود را نهایی کنید.
در صورتی که قصد خرید تنها همین محصول را دارید ، با کلیک روی «نهایی کردن خرید» خرید خود را مرحله به مرحله تکمیل کنید .
شما 2 كالا در سبد خريد خود داريد

خبر : آیا WiFi برای سلامتی شما و کودکان شما خطر ساز است؟

{{name}}
خبر : آیا WiFi برای سلامتی شما و کودکان شما خطر ساز است؟
كد خبر : 726
تاريخ انتشار خبر : 1393/04/01
مواج WiFi همواره به این دلیل که در موارد متعددی از جمله ارتباطات و مکان یابی های جغرافیایی مورد استفاده است بسیار تحت بررسی قرار داشته و دارد. این امواج امروزه به قدری پر کاربرد هستند که اغلب کاربران روز و شب خود را در بین این امواج سپری میکنند. اما آیا امواج WiFi به راستی طر ساز هستند و تاثیر آنها بر بدن انسان چیست؟ به گزارش «تابناک» هیچ نیازی به توضیح این مورد نیست که WiFi چگونه کار میکند. همه میدانیم که سیگنالهای WiFi از مودم شروع میشود و به دستگاه کاربر ختم میشود. دقیقا مشابه امواج بلوتوث و گوشی تلفن.

اما بر خلاف امواج گوشی تلفن همراه، سیگنالهای WiFi بر روی نقطه خاصی از بدن تجمع و تمرکز ندارند. در صوص گوشی تلفن همراه، از آنجایی که کاربر آن را نزدیک گوش و سر خود مورد استفاده قرار میدهد، امواج مستقیما بر روی سر و مغز انسان اثر گذار هستند و جمجمه انسان توانایی ممانعت از امواج برای نفوذ در مغز را ندارد.

شما گوشی تلفن همراه خود را مدام در کنار خود دارید، آن را در جیب خود حمل میکنید و احتمالا شب و هنگام خواب آن را نزدیک سر خود میگذارید. این موضوع میتواند منجر به بروز مشکلاتی به خصوص در رابطه با سیگنالهای سلولی گوشی تلفن همراه شود. اما موضوع در خصوص WiFi کمی متفاوت است.

نکته آنکه هنوز در خصوص مضر بودن امواج رادیویی WiFi و حتی تلفن همراه مباحث در جریان است و هنوز مضرات این موارد به شکل قطعی اثبات نشده اما با فرض زیان آور بودن این امواج، نکته در خصوص WiFi این است که از آنجایی که سیگنال های آن بر روی نقطه خاصی از بدن تمرکز ندارند، خطر آن از این جهت کمتر است. همچنین وجود فاصله بین بدن انسان و مودم ود منجر به آن میشود که خطرات امواج WiFi در نسبت با گوشی تلفن کاهش پیدا کند:

آیا WiFi برای سلامتی شما و کودکان شما خطر ساز است؟

خطرات و زیانهای جسمی مربوط به سیگنال های WiFi

به هر صورت و از آنجایی که WiFi حامل سیگنالهای رادویی و امواج است، نمیتواند چندان بی ضرر باشد. اما صحبت بر سر آن است که این امواج در قیاس با امواج گوشی تلفن هوشمند که هم قوی تر و هم متمرکز تر – بر روی مغز – هستند، خطرات کمتری دارد.

محققان آزمایشها و بررسی های زیادی بر روی امواج WiFi صورت داده اند و به این نتیجه رسیده اند که این امواج ممکن است منجر به بروز سرطان مغز در انسان شود. در سال 2011 آژانس بین المللی تحقیقات سرطان (IARC) امواج WiFi را در گروه عوامل "احتمالا" سرطان زا برای انسان طبقه بندی کرد.

آیا WiFi برای سلامتی شما و کودکان شما خطر ساز است؟

در خصوص مضر بودن امواج رادیویی میتوان به عوامل متعددی اشاره کرد. امواج WiFi وقتی پخش شوند در همه جا هستند. حتی اگر در زمان شب مودم خود را خاموش کنید، باز هم تحت تاثیر امواج WiFi که از خانه همسایه می آید قرار دارید!

نکته بسیار حایز اهمیت آن است که بنا بر تحقیقات صورت گرفته، کودکان در معرض طر بیشتری از بزرگسالان در محیط های محاصره شده با امواج WiFi قرار دارند و احتمال دچار شدن آنها به اختلالات ذهنی در دوران رشد از این جهت بیشتر است. خطر WiFi برای کودکان را تنها باید با خاموش کردن دستگاه های منتشر کننده سیگنال و دور کرد آنها از کودکان و همچنین آموزش خطرات آنها برای کودکان، به حداقل رساند.

نکاتی چند در خصوص کاهش خطرات WiFi

واقعیت آن است که در برابر امواج و سیگنال های WiFi کار چندانی نمیتوان صورت داد. نه رفتن در آب و نه پوشیدن زره نمیتواند جلوی نفوذ 100 درصدی WiFi را بگیرد. از آنجایی که WiFi و استفاده از آن به بخشی از زندگی اجتماعی بدل شده است، فرار از آن هم بی معنی و نا شدنی است.

تنها اقداماتی که در این خصوص میتوان صورت داد این است که تا حد ممکن از منشا پخش و انتشار سیگنالهای WiFi دوری کنید و مطمئن شوید که مدت زمان زیادی را در نزدیکی میزی که مودم WiFi بر روی آن قرار دارد سپری نمیکنید. همچنین در مواقع غیر ضرور هم مودم و هم دستگاه هایی که به WiFi متصل هستند را خاموش کنید.

نگته دیگر آنکه اکنون در بازار تبلیغاتی در راستای دستگاه هایی وجود دارد که امواج و سیگنالهای WiFi را مهار کرده و خطرات آنها را کاهش میدهند. این تبلیغات با اغراغ در خصوص خطرات WiFi سعی در تشویق شما برای خرید یکی از این دستگاه ها را دارند. اما واقعیت آن است که امواج رادیویی کار خود را در نهایت خواهند کرد و نکته مهمتر آنکه همانطور که گفته شد، در حقیقت خطر WiFi در قیاس با گوشی هوشمند و موبایل به مراتب کمتر است.

 

نظرات

شما اولين نفري باشيد كه نظر ارسال مي كند.

فرم ثبت نظر

نام و نام خانوادگی
ایمیل
وبلاگ
نظر و کامنت
كد امنيتي